top of page

"Fotoaparát je nástroj, který lidi učí tomu, jak by měli vnímat svět bez něj ..."

Toho času existuje spousta nástrojů, jak fotografii upravit, a to je moc dobře, neboť si tak každý fotograf vytváří na fotkách svůj autorský podpis. Je pak na každém klientovi, aby se rozhodl pro toho, kterého fotografa.

Co se svatebních a plesových postprodukčních úprav týká, zastávám názor, že "fotografie nabývá hodnotu s časem", osobně tedy moc nemám rád módní, rádoby umělecké pomíjivé "filtry", které za čas "vyblednou" a člověk si už jen stěží prostřednictvím fotky představí, jak celá událost onehdy reálně vypadala. 

Při úpravách kladu důraz zejména na věrohodnost, poutavost a nadčasovost.

Pokud se Vám moje tvorba líbí, napište mi a já moc rád navždy zmrazím do obrázku právě tu Vaši akci, právě ten Váš den!

Když se zamyslíte nad tímto citátem, jehož autorkou je americká fotoreportérka Dorothea Lange, bude Vám jasné, proč tolik miluji fotografování. 

Jakožto svatební nebo plesový fotograf mám možnost pozorovat Vaši slavnost řádově hodiny skrze malinké kukátko a právě tato skutečnost mi dává prostor na to, abych vnímal i ty největší detaily, které se během Vašeho dne vytváří. Mám možnost vnímat nejrůznější mezilidské interakce a emoce, kterých je svatební den nebo plesový večer doslova přesycený - stačí je jen chtít vnímat, v mém případě zachytit.

Pečlivá dokumentace Vašeho dne je ale jen zlomek pracovního procesu, kterým fotka musí projít, než se dostane k Vám.

Ze stovek nafocených fotografií vybírám ty nejlepší, které následně upravuji.

bottom of page